Методичні цікавинки

Опановуємо мистецтво данмал

Педагоги-дошкільники та батьки давно помітили, що звичні рухливі ігри та спостереження в природі під час прогулянки дітям вже наскучили. Тож знайомимось з новою ідеєю -   створювати данмали. Осінь — найбільш вдала пора, щоб навчити дітей створювати данмали, мозаїки із природнього матеріалу. Тож вчимось самі, навчаємо дітей та батьків.

Данмала — це різновид мандали — кругового зображення, елементи якого розміщені симетрично. Данмали викладають на площині у вигляді круглої мозаїки із природних матеріалів — опалого листя, квітів, плодів і навіть камінців.

Створення данмал — це різновид арт-терапії. Така творчість допомагає розвивати уяву, творчі здібності, дрібну моторику, підвищує концентрацію уваги та знижує загальний рівень тривожності. По суті, викладаючи данмали, діти засвоюють новий для себе спосіб заспокоїтися, зняти стрес і впоратися зі складними емоціями. Згодом вони зможуть використовувати цей спосіб під час самостійної діяльності.

Діти із великим бажанням створюють  данмали на прогулянці.

Робота над данмалами дає змогу дошкільникам відчути радість від участі в цікавій справі.

Зрештою створення данмал є для дітей одним зі способів самовираження, прояву своїх почуттів та емоцій. Символічне поєднання матеріалів, кольорів і форм слугує відображенням їхнього внутрішнього світу.

Доклавши зусиль, дошкільники насолоджуються результатом своєї праці — незвичайною мозаїкою, що поєднує красу природи й вправність рук людини.