Дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу, дитячий садок №6 "Барвінок"

Прозорість

Звіт керівника

дошкільного навчального закладу компенсуючого типу,

дитячого садка №6 «Барвінок» за 2022/2023н.р.

 

 

     Протягом 2022/2023 навчального року дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу, дитячий садок №6 «Барвінок» здійснював свою діяльність на підставі ч.2 ст.53  Конституції України,  керуючись Законом України «Про  освіту», Законом України «Про дошкільну освіту», Законом України «Про охорону дитинства»,  Законом України «Про правовий режим воєнного стану» від.15.05.2022 №389-VIII, Положенням про ЗДО, враховуючи Лист МОН №1/3371-22 від.06.03.2022 «Про організацію освітнього процесу в умовах військових дій», Лист МОН №1/3737-22 від.29.03.2022 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», Лист МОН від.02.04.2022р. №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», Лист МОН №1/3370-22 від.27.07.2022 №1/8504-22) «Про окремі питання діяльності закладу дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» (методичні рекомендації), БКДО,  та забезпечував одержання здобувачами дошкільної освіти на рівні Державних стандартів, які ґрунтуються на засадах особистісно орієнтованого і компетентнісного підходу до розвитку та виховання, ідеях гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти  причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку.

     Пріоритетним  напрямком  роботи  закладу  є  надання  системної  корекційно  – компенсаторної  допомоги  дітям,  які  мають змішані  специфічні  розлади  розвитку  та загальні  мовленнєві  порушення. Загальна  чисельність  дітей у 2022/2023н.р. склала 27 дітей. Освітній процес здійснювався в дистанційному форматі.

     Згідно з Законом України «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад та Статуту – заклад дошкільної освіти укомплектовано педагогічними кадрами зі спеціальною педагогічною освітою, комплектація відповідає штатному розкладу, тарифікаційній сітці.

     У  закладі працює  колектив  з 7 педагогів:    1 директор, 1 практичний психолог, 1 керівник музичний,  2 вихователя, 1 вчитель – логопед, 1 вчитель – дефектолог.

   Зусилля педагогічного колективу у 2022/2023 навчальному  році було спрямовано на вирішення наступних  завдань: 

1. Сприяти формуванню у дошкільників соціально-громадянської компетентності, емоційно-ціннісного ставлення до суспільних подій та явищ, оволодіння дітьми навичок соціальної активності шляхом залучення дошкільників до культури та народного мистецтва нашої країни.

2. Створювати умови для забезпечення якісного освітнього процесу, орієнтованого на розвиток ключових компетентностей дошкільників з особливими освітніми потребами, шляхом організації дистанційного навчання та налагодження тісної комунікації з родинами вихованців з урахуванням умов воєнного часу.

Виходячи із завдань річного планування, будувалась методична робота ЗДО, що знаходить відображення в протоколах педрад, в документах, що стосуються методичної діяльності (консультації, семінари, майстер-класи тощо). Методична робота з кадрами була спланована за трьома напрямками: підвищення педагогічної майстерності, удосконалення професійної творчості, поліпшення самоосвітньої діяльності.  Згідно з перспективним графіком атестації та курсової перепідготовки в 2022/2023 навчальному році курсову перепідготовку пройшли  2  педагога (35%  від загальної кількості педпрацівників). Атестацію  в 2022/2023 н.р.  пройшов  1 педагог (14%),  як наслідок – відповідність займаній посаді, відповідність категорії «спеціаліст».  Слід відмітити високу активність педагогів, у порівнянні з минулим роком, щодо участі  у міжнародних, всеукраїнських, міських конкурсах педагогічної майстерності, підготовки дітей до участі у фестивалях, конкурсах, олімпіадах. А саме: Конкурс інтерактивних презентацій «Педагогічна діада» (диплом лауреата), Міжнародний конкурс талантів "Дім для душі" (грн-прі), онлайн-проєкт «У дошкіллі «соняшники» підростають - дружбу, любов, мир у серцях плекають». Участь дітей: Всеукраїнський конкурс "ВСЕзнайлики" від ТОВ Всеосвіта для дітей (ІІ місце), Міжнародний двотуровий конкурс талантів "Мистецька олимпіада" (ІІ місце), Міжнародний конкурс мистецтв "Maestro" (І та ІІ місце), Міжнародний конкурс мистецтв "Воля" (ІІІ місце), Міжнародний творчий конкурс "Talant time"  (ІІ місце), Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв "Чорнобривці" (І місце), Всеукраїнський конкурс мистецтв "Мамині очі" (І місце).

Для  ефективного розв’язання   проблем   розвитку   та  виховання     дітей  педагоги  перебувають   у   постійному  творчому  пошуку,  вивчають,  експериментують  та  впроваджують  сучасні   перспективні  методики, форми роботи, продовжують опанування можливостей дистанційної освіти.

 Протягом поточного  року   освітня  діяльність  педагогів  була  зорієнтована  на  виконання  освітніх  програм:

  • програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко»,
  • програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» .

       Освітня діяльність з дітьми проводилась на онлайн заняттях за змістом тематичного планування. В ході організації освітньої роботи онлайн педагоги використовували наступні типи занять: фронтальні, індивідуально-підгрупові,  індивідуальні, що дало змогу ефективніше вирішувати поставлені задачі, здійснювати диференційований підхід, дотримуватися діалогічного принципу роботи та побудови партнерських взаємин. Педагогами створювались відео заняття для дошкільнят, доступні для проведення вдома з батьками.

     Належна ува­га в закладі дошкільної освіти  приділяється організації роботи з персоналом та вихованцями з цивільного захисту,  безпеки життєдіяльності. З працівниками проводились інструктажі, консультації, бесіди, наради при керівникові,  круглий стіл з питання організації безпечної освітньої діяльності у воєнний час, поведінки під час оголошення повітряної тривоги тощо. Було заплановано та проведено місячники з пожежної безпеки та дорожнього руху (вересень, жовтень 2022р.), тиждень охорони праці (квітень 2023р.), тиждень безпеки життєдіяльності (травень 2023р.). Колектив закладу дошкільної освіти проводить належну роботу щодо охорони життя та здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму за такими напрямами:

  • створення безпечних умов життєдіяльності;
  • попередження дорожньо-транспортного травматизму;
  • забезпечення протипожежної безпеки;
  • запобігання травмуванню дітей у побуті;
  • робота по мінній безпеці;
  • безпечне спілкування з природою.

      Робота з дітьми проводиться систематично, з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей. Для більшої ефективності були введені в роботу додаткові   форми та методи роботи з дошкільниками в умовах дистанційної освіти: інтерактивні ігри, відео презентації, відеоматеріали з питання безпеки життєдіяльності та інше.  Під час організованої діяльності дітей, у повсякденному житті вихователі вчать дітей безпечному поводженню на дорогах, правильним діям в екстремальних ситуаціях, безпечній взаємодії з предметами довкілля, аналізуванню надзвичайних ситуацій, прийманню адекватних рішень для їх розв’язання тощо, що   формує  у дітей ціннісне ставлення до власного життя, відчуття захищеності та безпеки, діти набувають компетентності та соціального досвіду в різних сферах життя і, відповідно, вчаться уникати будь-яких небезпечних для життя і здоров’я ситуацій.

     Практичним психологом ЗДО Старусєвою А.А. протягом року здійснювався психологічний супровід освітнього процесу за  такими напрямками: корекційно-розвивальна та  реабілітаційна робота, психологічне консультування, просвітницька робота, превентивне виховання, робота з дітьми різних статусних категорій. Систематично проводилась робота по подоланню страхів та паніки у дітей та дорослих, психологічній підтримці у воєнний час. Просвітницька діяльність проводилась для батьків і педагогів із використанням Інтернет – ресурсів.

     Актуальним у роботі закладу дошкільної освіти є інтеграція родинного і суспільного виховання, активне залучення членів сім’ї до участі в освітньому процесі. Систематично здійснювалось дистанційне навчання та інформування батьків з питань розвитку та виховання дітей: проводились батьківські збори в дистанційному режимі, індивідуальні бесіди, консультації, здійснювався випуск пам’яток, буклетів згідно з планом роботи з батьками на 2022/2023н.р. Вчитель-логопед та вчитель-дефектолог проводили індивідуальні форми навчання, організовувались індивідуальні бесіди та консультації.

     Слід відмітити вдосконалення дистанційної роботи з батькам через закриті Вайбер-групи, сторінку ЗДО у Фейсбуці, веб-сайт закладу, де висвітлювались цікаві теми, надавалась корисна інформація з питань розвитку та виховання дітей.

     Відповідно до річного плану роботи закладу на 2022/2023 навчальний рік здійснювалась контрольно-аналітична діяльність через організацію оперативного контролю: зміст та якість планування дистанційної освіти, дотримання санітарних  вимог щодо проведення заняття он-лайн, організація  індивідуально – підгрупової  коррекційно-реабілітаційної роботи з дітьми, взаємоз’вязок (фідбек)  між батьками та педагогами, моніторинг підсумкових та контрольних занять, взаємовідвідування. Результати моніторингу показали, що робота в закладі здійснюється переважно на достатньому рівні. За результатами контролю надані рекомендації, виконані у встановлені терміни.

     З метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти  у ЗДО, постійного підвищення якості освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу у закладі було проведено комплексне вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності з врахуванням дистанційної форми організації освітнього процесу за напрямами:

  •  Освітнє середовище ЗДО;
  • Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду;
  • Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти;
  • Управлінські процеси ЗДО.

     Були підготовлені  анкети (у googl формах), за якими проведено опитування учасників освітнього процесу (батьки, педагоги). Результати самооцінювання (переважно достатній  рівень)  подані у вигляді узагальненої таблиці оцінювання критеріїв, індикаторів внутрішньої системи забезпечення якості освіти та були розглянуті на засіданні педагогічної ради, розміщені на офіційному сайті закладу.

   Підводячи підсумки 2022/2023 навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей, особливостей розвитку, відповідно до вимог Базового компоненту, освітньої  програми, умов воєнного стану.

У 2022/ 2023 н. р. освітній процес буде спрямовано на:

- індивідуалізацію освітнього процесу;

- удосконалення роботи педагогічного колективу з оптимізації шляхів взаємодії з родинами вихованців та громадськістю;

- подальше вивчення та впровадження інноваційних  дистанційних технологій в освітній процес;

- підвищення позитивного іміджу закладу;

- виховання у дошкільнят патріотичної самосвідомості, поваги до батьків, свого родоводу, гуманності, шанобливого ставлення до культури, традицій та звичаїв України.

    Це допоможе педагогам забезпечувати умови для росту загальної життєвої компетентності дитини у відповідності до вимог державних програми розвитку, виховання і навчання дітей.

     Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньої роботі, участь колективу в конкурсах, конференціях, вебінарах, семінарах, підготовки вихованців до участі у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, отримання ними сертифікатів, дипломів, призових місць тощо, можна зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи закладу, про успішну роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців.

 

 

        Директор закладу дошкільної освіти                                         Олена КИРИЛЛОВА

 

 

 

 

Узагальнена таблиця оцінювання критеріїв, індикаторів

внутрішньої системи забезпечення якості освіти

2022/2023 навчальний рік

Критерії оцінювання

Індикатори оцінювання

Результати оцінювання

І. Напрям оцінювання «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти»

ВИМОГА 1.1. Створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей

1.1.1.Працівники закладу

дошкільної освіти обізнані з

вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і

дотримуються їх

1.1.1.1. У закладі дошкільної освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Д

1.1.1.2. Працівники закладу дошкільної освіти дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

В

1.2.1. У закладі дошкільної

освіти створено умови для

фізичного розвитку та зміцнення

здоров’я здобувачів дошкільної

освіти

1.2.1.1.У закладі дошкільної освіти проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування

Д

1.2.1.2. У закладі дошкільної освіти проводиться фізкультурно-оздоровча робота у дистанційному форматі

Д

ВИМОГА 1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

1.2.1. Заклад дошкільної освіти

планує та реалізує діяльність

щодо запобігання будь-яким

проявам дискримінації, булінгу

1.2.1.1.Керівник та працівники закладу

дошкільної освіти дотримуються вимог

нормативно-правових документів щодо

виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому

В

1.2.1.2.У закладі дошкільної освіти розроблено та виконується план заходів із запобігання проявам дискримінації та булінгу, інших форм насильства, вчасно реагують на звернення щодо таких проявів, у разі потреби надається психолого-соціальна підтримка

Д

1.2.1.3.Працівники та батьки вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним

В

ВИМОГА 1.3.Формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору

1.3.1.У закладі дошкільної

освіти створено умови для

навчання, реабілітації, соціальної адаптації, інтеграції в суспільство здобувачів дошкільної освіти із особливими освітніми потребами

1.3.1.1.У закладі дошкільної освіти

забезпечується корекційна спрямованість

освітнього процесу

Д

1.3.2. Заклад дошкільної освіти

взаємодіє із батьками здобувачів

дошкільної освіти із особливими

освітніми потребами, фахівцями

інклюзивно-ресурсного центру,

залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття дошкільної освіти

1.3.1.1. У закладі дошкільної освіти

забезпечується співпраця з інклюзивно- ресурсним центром, навчально-реабілітаційним центром чи іншими закладами щодо супроводу та підтримки здобувачів дошкільної освіти з особливими освітніми потребами

Д

ІІ. Напрям оцінювання «Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду»

ВИМОГА 2.1. Дотримання вимог Базового компонента дошкільної освіти

2.1.1. У закладі дошкільної

освіти реалізується Базовий

компонент дошкільної освіти

2.1.1.1. Заклад дошкільної освіти здійснює

освітній процес за програмами, затвердженими в установленому порядку

В

2.1.1.2. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти сприяє набуттю дитиною різних компетентностей відповідно до освітніх ліній, визначених інваріантною складовою Базового компонента дошкільної освіти

Д

2.1.2. У закладі дошкільної

освіти здійснюється внутрішній

моніторинг стану і результатів

освітньої діяльності

2.1.2.1.У закладі дошкільної освіти здійснюється аналіз стану освітньої діяльності, приймаються відповідні управлінські рішення

Д

ВИМОГА 2.2. Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі

2.2.1. У закладі дошкільної

освіти забезпечено дотримання

вимог до розпорядку дня та навчання, організації життєдіяльності, рухової

активності дітей

2.2.1.1. Розпорядок дня здобувачів дошкільної освіти відповідає гігієнічним нормам щодо тривалості, організації різних видів діяльності та відпочинку, у тому числі навчальних занять, рухової активності

В

2.2.1.2. Гранично допустиме навчальне

навантаження на здобувача дошкільної освіти у закладі дошкільної освіти відповідає віковій групі

В

ІІІ. Напрям оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти»

ВИМОГА 3.1.Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності та

якість організації освітнього процесу

3.1.1. Педагогічні працівники

планують свою діяльність,

аналізують її результативність

3.1.1.1. Форми та види планів педагогів з

організації освітнього процесу у закладі

дошкільної освіти розглядаються та схвалюються педагогічною радою

В

3.1.1.2. Педагогічні працівники закладу

дошкільної освіти планують освітній процес, об'єктивно оцінюють його результативність

Д

3.1.2. Педагогічні працівники

застосовують сучасні технології

та методики в освітньому процесі, спрямовані на оволодіння здобувачами дошкільної освіти ключовими компетентностями та

наскрізними уміннями

3.1.2.1. Педагогічні працівники володіють

знаннями про вікові, фізіологічні та

психологічні особливості дітей, їх індивідуальні можливості та потреби, гнучко та варіативно застосовують форми та методи організації освітнього процесу

Д

3.1.2.2. Педагогічні працівники застосовують інформаційно-комунікаційні та комунікативні технології

Д/В

3.1.2.3. Педагогічні працівники застосовують технології формування у здобувачів дошкільної освіти соціально доцільної поведінки

Д

3.1.3. Педагогічні працівники

створюють та використовують

освітні ресурси

3.1.3.1. Педагогічні працівники створюють та використовують власні освітні ресурси

(методичні розробки, презентації, блоги, веб- сайти тощо), мають публікації професійної тематики та оприлюднені методичні розробки

Д/С

 

3.1.4.1. Працівники закладу дошкільної освіти сприяють популяризації державної мови

В

3.1.4.2. У роботі зі здобувачами дошкільної

освіти педагогічні працівники збагачують та активізують словник, розвивають зв’язне мовлення, формують навички культури мовлення та виховують бажання спілкуватися рідною мовою

В

ВИМОГА 3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників

3.2.1. Педагогічні працівники

забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації

3.2.1.1. Педагогічні працівники закладу

дошкільної освіти обирають різні види, форми і напрямки підвищення рівня своєї професійної майстерності

В/Д

3.2.2. Педагогічні працівники

діляться досвідом роботи з

колегами

3.2.2.1. Педагогічні працівники беруть участь у роботі творчих (робочих) груп, ініціюють та/або реалізують освітні проекти

С/Д

ВИМОГА  3.3. Налагодження співпраці з батьками, працівниками закладу дошкільної освіти

3.3.1. Педагогічні працівники

діють на засадах педагогіки

партнерства

3.3.1.1. У закладі дошкільної освіти всі

співробітники працюють у партнерстві один з одним

В

3.3.2. Педагогічні працівники

співпрацюють з батьками з питань розвитку, навчання та виховання дітей, забезпечують постійний зворотній зв’язок

3.3.2.1. У закладі освіти налагоджена

конструктивна комунікація педагогічних

працівників із батьками здобувачів дошкільної освіти в різних формах на принципах взаємоповаги, взаємодовіри, взаєморозуміння, співпраці

В

3.3.3. У закладі дошкільної

освіти налагоджена практика

педагогічного наставництва та

інших форм професійної

співпраці

3.3.3.1. Педагогічні працівники надають

методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом (конференції, публікації, майстер- класи, семінари, наставництво)

В

3.3.4. У закладі дошкільної

освіти налагоджено систему

роботи з адаптації та інтеграції

здобувачів дошкільної освіти до

освітнього процесу

3.3.4.1. Педагогічні працівники орієнтовані на потреби дитини в освітньому процесі,

проявляють повагу, доброзичливість й

позитивне ставлення до особистості дитини, сприяють її особистісному розвиткові

В

ВИМОГА 3.4. Методичне забезпечення закладу дошкільної освіти

3.4.1. У закладі дошкільної

освіти функціонує методичний

кабінет

3.4.1.1. Діяльність методичного кабінету закладу дошкільної освіти спрямована на реалізацію завдань закладу, підвищення якості освітнього процесу та професійної компетентності педагогів, надання їм методичної допомоги

Д

3.4.1.2. У закладі дошкільної освіти забезпечується наступність дошкільної та

початкової освіти

Д

3.4.1.3. Інформаційно-просвітницький простір є доступним, сучасним, змістовним, сприяє відкритості та прозорості діяльності закладу

дошкільної освіти та задоволенню потреб

учасників освітнього процесу

Д

ІV. Напрям оцінювання «Управлінські процеси закладу дошкільної освіти»

ВИМОГА 4.1. Наявність програми розвитку закладу та системи річного планування

4.1.1. У закладі дошкільної

освіти сформовано стратегію

його розвитку, спрямовану на

підвищення якості освітньої

діяльності

4.1.1.1. Програма розвитку закладу дошкільної освіти відповідає особливостям і умовам його діяльності (тип закладу, мова навчання, формування контингенту здобувачів дошкільної освіти, обсяг та джерела фінансування)

С

4.1.2. У закладі дошкільної освіти здійснюється планування

роботи та відстежується

результативність його діяльності

4.1.2.1. План роботи закладу дошкільної освіти реалізує стратегію його розвитку та актуальні завдання, висвітлює всі напрямки діяльності

С

4.1.2.2. Працівники закладу дошкільної освіти та батьки здобувачів дошкільної освіти залучаються до розроблення плану роботи закладу освіти

С/Д

4.1.3. У закладі дошкільної

освіти сформована й функціонує

внутрішня система забезпечення

якості освіти

4.1.3.1. У закладі дошкільної освіти

здійснюється систематичний аналіз

функціонування внутрішньої системи

забезпечення якості освіти

С/Д

ВИМОГА 4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

4.2.1. Керівник закладу дошкільної

освіти сприяє створенню

психологічно комфортного

середовища

4.2.1.1. Працівники та батьки здобувачів

дошкільної освіти задоволені загальним

психологічним кліматом у закладі дошкільної освіти і діями керівника щодо формування відносин довіри та конструктивної співпраці між ним

В

4.2.2. Заклад дошкільної освіти

оприлюднює інформацію про свою

діяльність на відкритих

загальнодоступних ресурсах

4.2.2.1. Заклад дошкільної освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу дошкільної освіти/ інформація на сайті засновника, сторінки у соціальних мережах)

Д

ВИМОГА 4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

4.3.1. Керівник закладу дошкільної освіти формує штат закладу, залучаючи кваліфікованих

педагогічних та інших працівників відповідно до штатних нормативів

та типу закладу

4.3.1.1. У закладі дошкільної освіти укомплектовано кадровий склад

(наявність/відсутність вакансій)

В

4.3.1.2. Педагогічних працівників закладу

дошкільної освіти приймають на роботу з

урахуванням вимог чинного законодавства

В

4.3.2. Керівник закладу дошкільної

освіти мотивує педагогічних

працівників до підвищення якості

освітньої діяльності

4.3.2.1. Керівник закладу дошкільної освіти

застосовує заходи матеріального та морального

заохочення до педагогічних працівників з метою

підвищення якості освітньої діяльності,

саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності

Д

4.3.3. Керівник закладу дошкільноїосвіти сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників

4.3.3.1. Керівник закладу дошкільної освіти створює умови для постійного підвищення кваліфікації, впровадження педагогічними

працівниками інновацій в освітній процес,

участі педагогів у експериментальній діяльності

Д

4.3.3.2. Педагогічні працівники вважають, що

керівник закладу дошкільної освіти сприяє

їхньому професійному розвитку

Д

ВИМОГА 4.4. Організація діяльності закладу дошкільної освіти на засадах людиноцентризму,

прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу дошкільної освіти змісцевою громадою

4.4.1. У закладі дошкільної освіти створюються умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу

4.4.1.1. Працівники вважають, що їх права у закладі дошкільної освіти не порушуються

В

4.4.1.2. Батьки здобувачів дошкільної освіти

вважають, що права їх дітей в закладі

дошкільної освіти не порушуються

В

4.4.2. Керівництво закладу

дошкільної освіти створює умови для розвитку громадського

самоврядування

4.4.2.1. Керівник сприяє участі громадського

самоврядування , пропозиції працівників

закладу та батьків здобувачів освіти

враховуються під час прийняття управлінських рішень

Д

ВИМОГА 4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

4.5.1. Заклад дошкільної освіти

впроваджує політику академічної

доброчесності

4.5.1.1. Керівник закладу дошкільної освіти

забезпечує реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності та протидії фактам її порушення

Д

4.5.2. Педагогічні працівники

дотримуються академічної

доброчесності

4.5.2.1. Педагогічні працівники поінформовані про політику академічної доброчесності, під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності дотримуються її

В

4.5.3. Керівник закладу дошкільної освіти сприяє формуванню у працівників та батьків здобувачів дошкільної освіти негативного ставлення до корупції

4.5.3.1. Керівник закладу дошкільної освіти забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування у працівників та батьків здобувачів дошкільної освіти негативного ставлення до корупції

Д